Jesienna wycieczka do ogrodów pokazowych Kapias

Tegoroczny Dzień Chłopaka klasa 4b obchodziła wyjątkowo. 30 września uczniowie, pod opieką pań K. Skipioł i H. Dyduch, wzięli udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Polegały one na poszukiwaniu atrybutów jesieni w przepięknych Ogrodach Kapias.

Spacerując, czwartoklasiści mogli dostrzec kolorową porę roku w poszczególnych częściach ogrodu. Poznali wiele gatunków roślin i dowiedzieli się, na czym polega ich zmienność  w trakcie roku. Mogli z bliska zobaczyć, a nawet przytulić brzozy, wejść do domku Smerfów czy spróbować nie zabłądzić w korytarzach labiryntu.

Na zakończenie czekała słodka niespodzianka- pyszne ciastko i lody. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Kapias, za zaproszenie i  zorganizowanie tak wielu atrakcji dla uczniów.

Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wycieczka  do Ogrodów Kapias. Dowodem na to były stwierdzenia, które słychać było w drodze powrotnej; „było super”, „świetna wycieczka”, „wybierzmy się tu jeszcze raz”.

Honorata Dyduch