Podsumowanie pierwszego półrocza

22 stycznia odbył się apel podsumowujący działalność szkoły w pierwszym półroczu. Wszystkie zestawienia z podsumowania znajdują się w naszym informatorze, który jest do pobrania tutaj.

Podczas spotkania zostały wręczone także nagrody oraz wyróżnienia w konkursach rozstrzygniętych pod koniec minionego semestru.

• Konkurs “Ekslibris biblioteki szkolnej”.

Prace powstawały na zajęciach graficznych i plastycznych. Były bardzo różnorodne pod względem potraktowania tematu i techniki wykonania.Wszystkie musiały też spełniać wymagania formalne i użytkowe – ekslibris w efekcie końcowym to pieczęć.

W konkursie nagrodzeni zostali: Wiktoria Hochuł, Alicja Prasek oraz Jakub Bartnik, a  nagrodę główną za zdobycie 1. miejsca otrzymała Magdalena Serafin (nagrody do karty

upominkowe do Salonów Empik).

• Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Multitest 2017 zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

Bogdan Zawierucha  kl. II a Gim  – dyplom laureata

Albert Mastrowski  kl. VII b Gim – dyplom laureata

Dominika Englisz  kl. IIIa Gim – dyplom laureata

Robert Frątczak  kl. IIIa – dyplom laureata

Kacper Wojakiewicz kl. IIIa – wyróżnienie

Patrycja Kozik kl. IIa – wyróżnienie

• Góra Grosza była przedsięwzięciem organizowanym w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski. Inicjatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Zbiórka miała charakter charytatywny, pieniądze zostały przekazane na najbardziej potrzebujące dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Akcja trwała od 28 listopada do 12 grudnia 2017r.

Każda klasa – z uwzględnieniem kategorii wiekowych tj. klasy 1-3SP, klasy 4-6SP         i najstarsza grupa 7SP-IIIGim –  brała udział w 3 konkursach: na najładniejszą skarbonkę, zebraną kwotę i zebraną ilość monet.

Klasy 1-3 SP Klasy 4-6 SP Klasy 7SP-III Gim
I miejsce – 1c

II miejsce – 3a

III miejsce – 3b

I miejsce – 5b

II miejsce – 4a/6b

III miejsce – 4d

I miejsce – 3a

II miejsce – 7b

III miejsce – 7c

Warto dodać, że największą kwotę zebrały następujące klasy:

1c SP – 226,54 zł

3a Gim – 187,75 zł

3a SP – 181,89 zł.

Największą liczbą monet mogą znów poszczycić się klasy:

1c SP – 7455 sztuk

2a SP – 6539 sztuk

3a Gim – 6145 sztuk.

Łącznie udało nam się zebrać 80590 monet, co przełożyło się na kwotę – 2534,21 zł, a w przeliczaniu na 1 ucznia naszej szkoły wynosi –  4,11 zł.

Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowania w akcję Góry Grosza, liczymy na Was w przyszłym roku. Zaś nagrodzonym w konkursach gratulujemy sukcesów  i równocześnie zachęcamy Was Drodzy Uczniowie do aktywizowania się w kolejnych działaniach szkoły w drugim półroczu.

M. Major