Warsztaty regionalne

Już od kilku lat klasy edukacji wczesnoszkolnej biorą udział w regionalnych warsztatach w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach-Osinach. Jeździmy tam, aby przybliżyć uczniom tradycje naszej Małej Ojczyzny. Poznajemy zwyczaje życia codziennego, tradycje świąteczne: wielkanocne, bożonarodzeniowe naszych przodków.

Tym razem w październiku klasy II a i III d  udały się do Centrum Edukacji Regionalnej, aby wziąć udział w regionalnych warsztatach pt. „Kiszenie kapusty”. Usłyszeliśmy opowieści o tradycji kiszenia kapusty, oczywiście w gwarze śląskiej. Były też śpiewy i wesołe zabawy:)
Potem wykonaliśmy wesołą pracę plastyczną (wyklejankę-malowankę): główki kapusty, które zabraliśmy do naszych sal lekcyjnych i udekorowaliśmy nimi klasowa gazetkę. Świetnie tam spędziliśmy nasz czas edukacji. W trakcie zajęć poczęstowano nas chlebem ze smalcem, dżemem i herbatką. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę tego spotkania czasopismo „Bajtel”- bardzo interesujące. Znów tam pojedziemy w przyszłym roku, bo warto:)

Halina Ślisz

Jolanta Szczygieł