Powiatowe Zawody Koszykówki Chłopców

Reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowych Zawodach Koszykówki Chłopców w kategorii gimnazjum. W pierwszym swoim meczu, podopieczni Sławosza Pękały, pewnie ograli swoich rówieśników z  Pszczyny stosunkiem punktów 29:15. Było już wiadomo, że mecz z gospodarzami turnieju drużyną z Pawłowic, będzie starciem decydującym  o pierwszym  miejscu w turnieju, gdyż wcześniej, zespół z Pawłowic pokonał koszykarzy z Pszczyny.   Mecz finałowy dostarczył wiele emocji , ponieważ gra toczyła się kosz za kosz a na 2 minuty przed końcem spotkania nasza drużyna przegrywała jeszcze jednym oczkiem. Na szczęście w decydującej fazie meczu nasi koszykarze zachowali zimną krew i skutecznymi akcjami z szybkiego ataku rozmontowali obronę rywala wygrywając ostatecznie 25:20. Tym samym nasza drużyna wywalczyła sobie prawo startu w zawodach rejonowych czego przez ostatnie dziesięć lat  nie udało się osiągnąć.

Skład zwycięskiej drużyny: Hubert Głąbek, Mikołaj Brudek, Jakub Bartnik, Kacper Wojakiewicz, Mateusz Chrószcz, Mikołaj Kisiała, Mateusz Wróbel, Michał Rak, Igor Gaża, Norbert Głąbek.