SPOTKANIE POLICJANTA Z PIERWSZAKAMI

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami w październiku zaprosili Policjanta – mł. asp. Szymona Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a funkcjonariusz na każde pytanie odpowiadał cierpliwie i z uśmiechem.

Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, czekała na nas niespodzianka. Nasz gość nie przybył do szkoły sam……towarzyszył mu Sznupek- pies, policyjna maskotka. Sznupek bardzo zainteresował dzieci, dlatego też każdy chciał się z nim przywitać i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

Janina Barczyk