Lekcja w kinie

W dniu 24 listopada uczniowie wszystkich klas I, II i III Szkoły Podstawowej wzięli udział w wyjeździe do kina na „Lekcję w kinie”. Temat tegorocznej Lekcji w kinie to „I kto to mówi –  czyli jak powstaje dubbing”. Organizatorami jest Centrum Edukacji Filmowej
w Wołominie. Uczniowie dowiedzieli się czym jest dubbing, zobaczyli jak wygląda praca
w studiu dubbingowym. Dzieci odgadywały kto użyczał głosu znanym postaciom filmów rysunkowych, wzięły udział w zagadkach dubbingowych, razem z aktorem ćwiczyły dykcję. Przedstawiona lekcja wzbudziła w dzieciach duże zainteresowanie. Profesjonalnie wprowadziła dzieci w świat filmu. Po zakończonej lekcji uczniowie zobaczyli bajkę „Epoka lodowa, mocne uderzenie”. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

Jolanta Szczygieł