Z PODWÓRKA NA STADION

Rozpoczęła się  XVIII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat. Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i przyjemność z gry. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach rozgrywek dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.  Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski.

23 października  na obiekcie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie przy ul. Kazimierza Wielkiego 5  rozegrany został w ramach Turnieju  pierwszy etap,  etap powiatowy.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-12.

Skład drużyny dziewcząt : Laura Furczyk, Patrycja Matula, Martyna Przemyk, Natalia Chudek, Patrycja Kozik, Oliwia Głogowska, Justyna Mika.

Drużyna chłopców: Patryk Grygierczyk, Maksymilian Maćkowski, Dominik Bień, Maciej Król, Marcel Helik, Kamil Gola, Mateusz Kotas, Tomasz Jacek, Jakub Ryłko, Jakub Grygierczyk.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy awansowali do kolejnego etapu czyli finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim.

Łatwiejszą drogę awansu miały nasze dziewczęta bowiem okazały się jedynymi odważnymi w naszym powiecie. Zdecydowanie o wiele więcej emocji i nerwów dostarczyła reprezentacja chłopców, którzy po remisie 1 – 1 w pierwszym meczu aby awansować musieli drugie spotkanie wygrać dziewięcioma bramkami i  nie stracić żadnej. Pełna mobilizacja oraz perspektywa udziału w finale wojewódzkim sprawiła, że nie tylko nie stracili żadnej bramki ale na dodatek strzelili  drużynie przeciwnej aż 12 tym samym uzyskując awans.

Opiekunami naszych reprezentantów byli panowie  Jarosław Firganek i Eugeniusz Machoń.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom rozgrywek i gratulujemy!

Ze sportowym pozdrowieniem!

Eugeniusz Machoń