Biblioteka

Biblioteka klas młodszych – godziny otwarcia w roku szkolnym 2017/2018

Biblioteka

mgr Ilona Szweda

PONIEDZIAŁEK  8.00  –  14.00
WTOREK  8.00  –  14.00
ŚRODA  8.00  –  14.00
CZWARTEK  8.00  –  14.00
PIĄTEK  8.00  –  14.00

Biblioteka klas starszych

mgr Honorata Dyduch

 

 

 

 


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

Październik w bibliotece / Biblioteka w październiku

 

Plebiscyt „Ulubiony bohater literacki”

 

W dniach 3 – 6 października odbyło się głosowanie na ulubionego bohatera literackiego.

Uczniowie klas 1-3 najwięcej głosów oddali na Franklina, Scooby-Doo i Kubusia Puchatka. Natomiast największą popularnością wśród uczniów klas 4-6 cieszy się Harry Potter, Greg z „Dziennika cwaniaczka” oraz Lasse i Maja bohaterowie cyklu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

 

Konkurs „Mój przyjaciel pies”

 

Konkurs polegał na wykonaniu portretu psa poznanego poprzez lekturę bajki lub powieści.

Wyróżnione prace:

Portret psa – Zuzanna Hess kl.1b

Portret psa – Julia Nowak kl.1b

O psie, który jeździł koleją – Kinga Gibas kl.3c

Reksio – Zuzanna Matula kl.3c

Bella i Sebastian – Igor Nowak kl.3c

Sposób na Elfa – Emilia Głąb kl.4b

Portret psa – Agata Zipser kl.6b

 

Zabawa z książką „Odgadnij szyfr”

 

         W kilku książkach znajdowały się zaszyfrowane zdania poświęcone książce, czytaniu, bibliotece. Zadaniem uczestników zabawy było złamanie kodu i odczytanie wiadomości. Z tym zadaniem najlepiej radził sobie duet: Natalia Maroszek i Hania Masny z klasy 5c.

 

„Randka w ciemno z… książką”

 

         19 i 20 października odwiedzający bibliotekę szkolną mogli wypożyczyć książkę w nieco inny niż zwykle sposób bo poprzez jej wylosowanie. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

„Dzień kundelka”

 

       25 października z okazji Dnia kundelka w bibliotece szkolnej można było obejrzeć dwie wystawy: książek popularnonaukowych o psach, bajek i powieści, których bohaterem jest pies oraz wystawę prac wykonanych przez uczestników konkursu „Mój przyjaciel pies”.

 

„Uczniowska Lista Książkowych Przebojów”

 

         Pierwsza dziesiątka najbardziej popularnych książek w naszej bibliotece szkolnej:

  1. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (seria) – M. Widmark
  2. Klinika pod Boliłapką (seria) – L. Fabisińska
  3. Dziennik cwaniaczka (seria) – J. Kinney
  4. Stajnia pod Podkową (seria) – K. McKain
  5. Zaopiekuj się mną (seria)- H. Webb
  6. Koszmarny Karolek (seria) – F. Simon
  7. Magiczne drzewo (seria) – A. Maleszka
  8. Ulysses Moore (seria) – P. Baccalario
  9. Elf i dom strachów – M. Pałasz
  10. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (seria) – A. Mielech

 


Konkurs „Zostań czytelnikiem miesiąca/semestru/roku szkolnego”

Czytelnik roku szkolnego 2016/2017:

Klasy I – III: Lena Gibas 2d

Klasy IV – VI: Maciej Kwapiński 4b

 


Konkurs biblioteczny „Szukam – znajduję” dla klas IV – VI

W dniach 21 – 24 lutego 2017 roku odbył się konkurs biblioteczny „Szukam –znajduję”. Konkurs polegał na wyszukiwaniu informacji w encyklopediach, słownikach i książkach popularnonaukowych.

Uczestnicy konkursu:

Zofia Kotas IVb

Laura Furczyk IVc

Natalia Maroszek IVc

Hanna Masny IVc

Zuzanna Wilczek IVc

Julia Wyrobek IVc

Goran Gaża Vb

Karolina Kopeć Vb

Klaudia Odrobińska Vb

Mikołaj Żmij Vb

Kamil Chojecki VIa

Oliwia Marszałek VIa

Natalia Masny VIa

Sylwia Masny VIa

Sandra Siuta VIa

Patrycja Wróbel VIa

Katarzyna Wyrobek VIa

Wyniki:

kategoria kl. IV:

1 miejsce: Natalia Maroszek IVc

2 miejsce: Hanna Masny IVc

3 miejsce: Zuzanna Wilczek IVc

kategoria kl. V i VI:

1 miejsce: Sylwia Masny VIa

Sandra Siuta VIa

2 miejsce: Oliwia Marszałek VIa

3 miejsce: _________________


W dniach 24 – 26 października 2016 r. w bibliotece szkolnej

odbył się konkurs czytelniczy

Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Uczestnicy konkursu (uczniowie kl. IV – VI) odpowiadali na pytania dotyczące treści książki.

W konkursie wzięli udział:

  • Jakub Komandera IVa

  • Laura Furczyk IVc

  • Hanna Masny IVc

  • Julia Wyrobek IVc

  • Kamil Chojecki VIa

  • Aleksandra Jakubiec VIa

  • Sandra Siuta VIa

  • Natalia Ingram VIb

  • Kamil Banot VIc

  • Mikołaj Nawrocki VIc

  • Łukasz Wojnar VIc

  • Miłosz Kędzior VId

  • Patrycja Kurtok VId

  • Kajetan Uziałko VId

Wyniki konkursu:

  1. Kamil Chojecki

  1. Kajetan Uziałko

  1. Aleksandra Jakubiec

Ilona Szweda


Konkurs biblioteczny „Bajkowe zwierzątko”

W październiku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Bajkowe zwierzątko”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III.

Prace nagrodzone:

  • Tukan (Madagaskar) – Piotr Wojtylak kl. 1a

  • Filemon – Aneta Kubica kl. 2b

  • Brzydkie kaczątko – Hanna Hlubek kl. 2c

  • Sowa – Milena Stokowy kl. 2c

  • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot – Emilia Głąb kl. 3b

  • Reksio – Michał Góra kl.3b

  • Smok wawelski – Olaf Wojewoda kl. 3b

Ilona Szweda


Cała Polska czyta dzieciom

ZBIORY WYKAZ LEKTUR REGULAMIN CZYTANIE CYTATY

Comments are closed.