Turniej Koszykówki Chłopców

W piątek 10  listopada w Goczałkowickiej Hali Sportowej  rozegrany został Turniej Koszykówki Chłopców. Impreza odbywa się cyklicznie w Goczałkowicach od sześciu lat i jest połączona z obchodami Święta Niepodległości. W tym roku w zawodach udział wzięły Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pawłowicach oraz gospodarz turnieju Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

W przerwie między turniejowymi meczami przeprowadzony został konkurs rzutów za 3pkt. Najlepiej trafiającym zza linii za 3pkt okazał się Krystian Siepak z Czechowic. W ciągu trzech swoich 30s prób oddał 14 celnych rzutów. Trzecie miejsce w konkursie rzutów zajął zawodnik gospodarzy Mikołaj Kisiała, który zanotował 10 trafień.

Zwycięzcą turnieju zostali koszykarze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach reprezentujący na co dzień Uczniowski Klub Sportowy Dycha w Czechowicach-Dziedzicach. Puchar za drugie odebrała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 Pawłowicach. Nasza drużyna pomimo ambitnej  postawy  musiała zadowolić się trzecim miejscem na podium. Cały turniej przebiegł w zdrowej i przyjaznej atmosferze a uczniowie z Goczałkowic  wyśmienicie sprawdzili się w roli kibiców dopingujących na trybunach.

Słowa podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Beaty Smolarek za duże zaangażowanie przy organizacji turnieju jak również ufundowanie pucharów. Dziękujemy także Pani Wice-Dyrektor Agnieszce Niwińskiej za przywitanie uczestników i serdeczne słowa podczas otwarcia zawodów. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie słodkiego poczęstunku i wody mineralnej. W szczególny sposób chcemy podziękować Panu Adamowi Maćkowskiemu, Jackowi Bukowczanowi oraz Pawłowi Kanikowi za poświęcony czas i pomoc w przeprowadzeniu całego turnieju.

Drużynę z Goczałkowic reprezentowali:

Hubert Głąbek ( 26pkt ), Mikołaj Brudek ( 17pkt), Mikołaj Kisiała (4pkt), Jakub Bartnik (2pkt), Michał Rak (2pkt), Kacper Wojakiewicz (1pkt), Igor Gaża, Norbert Głąbek, Mateusz Wróbel, Mateusz Chrószcz.

Zobacz galerię zdjęć – Kliknij 🙂