SKKT

W dniu 5 listopada 2016 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 zwiedzali Królewskie miasto – Kraków.

Uczniowie mieli okazję odwiedzić:

Muzeum w domu polskiego malarza Jana Matejki, Galerię Sztuki w Sukiennicach oraz Kościół Mariacki.

Zwiedzali również Sukiennice oraz rynek, przespacerowali się ulicą Grodzką w stronę dzielnicy Kazimierz, gdzie zwiedzali dzielnicę żydowską z charakterystyczną zabudową a także Synagogę Starą jak również część chrześcijańską. Pani przewodnik przekazała wiele ciekawych informacji oraz historyjek i legend związanych z odwiedzanymi miejscami.

W przerwie między atrakcjami posilili się smacznym obiadem, na deser natomiast wzięli udział w pokazie procesu tworzenia krakowskich cukierków w Manufakturze „Cukier Artist”.

Pogoda dopisała, a uczniowie pełni wrażeń z uśmiechami na twarzy dotarli do Goczałkowic w godzinach późno wieczornych.

Sprawozdanie
z wycieczki do Krakowa

W dniu 24 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

W Krakowie spotkali się z przewodnikiem na Placu Matejki, gdzie poznali historię pomnika, legendę św. Floriana i okoliczności w jakich został patronem Krakowa. Idąc Szlakiem Królewskim zwiedzili: Barbakan, Katedrę na Wzgórzu Wawelskim, Wzgórze Wawelskie, dziedziniec zamkowy oraz Apartamenty Królewskie. Będąc w zamku mieli okazję również podziwiać ekspozycję „Wawel Zaginiony”.

Po wizycie w zamku, udali się na smaczny obiad na ulicy Grodzkiej.

Następnie odwiedzili Kościół Franciszkański i stanęli przed słynnym oknem papieskim.

Mieli też okazję poczuć się jak dawni Żakowie odwiedzając Collegium Maius.

Udali się z wizytą na Rynek Krakowski odwiedzając Sukiennice, Kościół Mariacki, poznając wiele legend i historii związanych z Krakowem.

Zwiedzali Podziemia Krakowskie z Historycznym Muzeum Multimedialnym i wybrali się z wizytą do Domu Jana Matejki.

W trakcie wędrówki odwiedzili Manufakturę (Fabrykę Cukierków).

Do Goczałkowic wrócili zadowoleni i uśmiechnięci w godzinach wieczornych.

Sprawozdanie
z wycieczki do Krakowa

W dniu 22 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

W drodze do celu zatrzymali się w Wygiełzowie, aby zwiedzić tamtejszy skansen.

W Krakowie zwiedzali Wzgórze Wawelskie, dziedziniec zamkowy oraz Apartamenty Królewskie, Skarbiec i Zbrojownię.

Po wizycie w Zamku udali się do Katedry, a następnie przeszli Szlakiem Królewskim do Barbakanu.

W trakcie wędrówki odwiedzili Manufakturę (Fabrykę Cukierków) oraz Fabrykę Czekolady.

Na ulicy Grodzkiej zjedli pyszny obiad.

Do Goczałkowic wrócili zadowoleni i uśmiechnięci w godzinach wieczornych.

Renata Gryzełko

W dniu 18 października 2014 roku (sobota) uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju, w ramach działalności SKKT, wyjechali na wycieczkę do Brzegu – miasta Piastów Śląskich.

Zwiedzali Ratusz, a w nim salę stropową oraz salę rajców.

Zwiedzanie Ratusza udało się tylko dzięki życzliwości przewodnika, który dobrze zorganizował plan zwiedzania oraz umożliwił zwiedzanie obiektu, który zazwyczaj nie jest przeznaczony do zwiedzania.

Uczniowie zwiedzili również zamek – siedzibę Piastów, który nazywany jest „Małym Wawelem”.

W zamku obejrzeli wystawę czasową pt. „W blasku lampy naftowej”, gdzie przedstawiono prywatną kolekcję dwustu lamp naftowych.

Uczestnicy poznali ciekawą historię mostu, który umożliwia przedostanie się na drugi brzeg Odry. Most ten wykorzystany był w czasie kręcenia filmu „Czterej pancerni i pies”

Przewodnik pokazał wiele ciekawych miejsc miasta.

W południe udali się na obiad, a następnie autokarem przejechali do Mosznej, aby zwiedzać zamek zwany Zamkiem Stu Wież.

Na zakończenie zdobyliśmy możliwość zwiedzenia mini zoo i stadniny koni w Mosznej.

W drodze powrotnej mogli jeszcze posilić się w restauracji McDonald’s.

Do Goczałkowic wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.