Sztafetowe Biegi Przełajowe

W Łące odbyły się pierwsze zawody Szkolnego Związku Sportowego po reformie oświaty. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe powiatu pszczyńskiego oraz rejonu cieszyńsko-pszczyńskiego. Drużyny dziewcząt i chłopców były podzielone na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej młodszej startowały dzieci z klas 4-6. Druga kategoria to uczniowie klas siódmych oraz II i III klas gimnazjalnych.

Naszą szkołę w pierwszej kategorii wśród dziewcząt reprezentowały: Chudek Natalia kl. 6b, Odrobińska Klaudia 6b, Kozik Patrycja 6b, Kopeć Karolina 6b, Raczek Miriam 6a, Miedziok Paulina 6a oraz rezerwowe: Nikoszewicz Oliwia 5b, Głogowska Oliwia 6b, a wśród chłopców: Kotas Jakub 5c, Kotas Mateusz 4c, Zembrzuski Filip 6a, Grygierczyk Jakub 6b, Świerkot Michał, Machalica Michał 5c oraz rezerwowi: Helik Marcel 5a, Bolek Filip 5a, Grygierczyk Patryk 5a.

W kategorii starszej w zawodach wzięli udział uczniowie: Kolon Karolina 7a, Soloch Emilia 3B, Grygierczyk Magda 3A, Dzida Zofia 2B, Rajda Amelia 2A, Białas Ania 2A, Strządała Jakub 7a, Bartnik Jakub3D, Kisiała Mikołaj 3A, Gaża Igor 2A, Furtok Kacper 2B.

Dziewczyny młodsze w powiecie zajęły 7 miejsce a w rejonie 10. Zwyciężyła SP 10 z Piasku przed SP 3 z Pszczyny i SP 2 w Cieszynie. Sztafeta dziewczyn starszych uplasowała się na 4 miejscu w klasyfikacji powiatowej ustępując drużynom z SP Kobiór, oraz SP 1 z Pszczyny i SP 2 z Pawłowic. W rejonie dało to naszym dziewczynom siódme miejsce. Pierwsze miejsce w imprezie i awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła reprezentacja dziewcząt z SP 5 w Cieszynie.

Młodsza reprezentacja chłopców zajęła podobnie jak drużyna dziewcząt 7 miejsce w powiecie a 10 w klasyfikacji rejonu. Pierwszą sztafetą na mecie była drużyna z SP 2 Pszczyna przed SP Suszec i SP 2 Goleszów. W kategorii starszej najszybciej ukończyła bieg drużyna z SP Istebna przed sztafetami z SP3 Pszczyna i ZSP Miedźna. Nasi biegacze ukończyli ostatecznie zawody na szóstym miejscu w klasyfikacji powiatu i 10 w rejonie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w zawodach zawodniczkom i zawodnikom za wolę walki i sportowe zachowanie

Opiekę nad reprezentacją sprawowali panowie Pękała Sławosz, Dąbkowski Piotr oraz Kupper Krzysztof