Wycieczka do Fabryki Bombek

W dniu 16 grudnia 2017 roku (sobota) uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju wybrali się na ciekawą wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Bęble koło Krakowa.

W czasie warsztatów plastycznych dowiedzieli się jakich farb używa się do produkcji bombek choinkowych i mogli samodzielnie, według własnego pomysłu, pomalować bombkę choinkową. Kiedy ich prace trafiły do urządzenia utrwalającego ich pracę poprzez suszenie, obejrzeli film przedstawiający proces tworzenia bombki choinkowej – od rozgrzewania szkła i wydmuchiwania kształtu, przez tworzenie form do kształtów, do srebrzenia i malowania.

Mieli możliwość zobaczenia jak przebiegają kolejne procesy produkcji zwiedzając zakład.

Ich bombki zostały wysuszone i zapakowane, gotowe do odbioru w sklepie, w którym mogli również kupić te, przygotowane przez specjalistów.

Dowiedzieli się, że proces tworzenia bombki choinkowej ręcznie malowanej jest długi i bardzo pracochłonny. Te, które tak licznie i kolorowo zdobią nasze świąteczne drzewka, zanim na nie trafią, muszą przejść długa drogę, a dzięki umiejętnościom wielu ludzi tak pięknie wyglądają.

W tym roku święta dla naszych dzieci będą przypominać tą ciekawą i pouczającą wizytę w Fabryce Bombek Choinkowych, bo na ich drzewku będzie powieszona bombka, którą sami pomalowali.

Wycieczkę dopełniła wizyta na posiłek w McDonald’s.

Pełni radości i wrażeń przyjechali do Goczałkowic-Zdroju w godzinach popołudniowych.

Renata Gryzełko