Turniej koszykówki dziewcząt z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Trzy zespoły wzięły udział w VIII Międzyszkolnym Turnieju Koszykówki z okazji Święta Niepodległości. W zawodach rozgrywanych w hali „Goczuś” w Goczałkowicach-Zdroju triumfowały zawodniczki z Czechowic-Dziedzic.

Po oficjalnym rozpoczęciu przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Beatę Smolarek oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Radosława Jelenia, wszyscy zebrani na hali sportowej odśpiewali uroczyście Hymn Narodowy.

Następnie rozpoczęto zmagania w których wzięły udział reprezentacje dwóch klubów z Pawłowic i Czechowic-Dziedzic oraz jedna reprezentacja szkoły gospodarzy – SP nr 1 Goczałkowice-Zdrój. W tym roku uczestnikami były dziewczyny z rocznika 2010 i młodsze.

Zespoły grały ze sobą systemem „każdy z każdym”, mecz i rewanż a turniejowe spotkania składały się z czterech kwart po 5 minut każda.

W zawodach zwyciężyły zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego z Czechowic-Dziedzic, które wygrały wszystkie swoje mecze. Kolejne miejsca zajęły: GUKS Gwarek Pawłowice i Szkoła Podstawowa nr 1 Goczałkowice-Zdrój.

W zawodach nie zabrakło wielu emocji sportowych. Drużyny ambitnie walczyły o każdy pkt i pokazały na boisku prawdziwy sportowy charakter lecz cały czas w duchu fair-play i przyjacielskim nastawieniu do siebie. Wzorowa postawa młodych koszykarek widoczna była po każdym meczu gdzie dziewczyny gratulowały sobie wygranej i wspierały się równocześnie gdy doznały porażki.

Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 1 Goczałkowice-Zdrój oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Sędzią głównym był Maciej Guzik a nauczycielami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie imprezy Sławosz Pękała, Joanna Dziedzic, Piotr Dąbkowski (trener drużyny).

VIII Międzyszkolny Turniej Koszykówki z okazji Święta Niepodległości, hala „Goczuś” w Goczałkowicach-Zdroju, 09 listopada 2021 roku

Klasyfikacja: 1. Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice, 2. GUKS Gwarek Pawłowice, 3. Szkoła Podstawowa nr 1 Goczałkowice-Zdrój.

MVP turnieju: Oliwia Tokarska (MKS Czechowice-Dziedzice).

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach:

Dominika Młodzik (SP 1 Goczałkowice-Zdrój),

Martyna Gajda (MKS Czechowice-Dziedzice),

Dominika Polit (GUKS Gwarek Pawłowice)

P.D.