11 listopada Święto Niepodległości

,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,

zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”

Dzień 11 listopada w naszej szkole był zaakcentowany w szczególny sposób. Wszyscy wychowawcy w swoich klasach przeprowadzili lekcję na temat Święta Niepodległości.W salach pojawiły się piękne gazetki upamiętniające walkę Polaków o wolność Ojczyzny.

O godzinie 11.11 w całej szkole wybrzmiał,,Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie w galowych strojach, z pięknymi kotylionami na piersiach odśpiewali hymn Polski, a delegacja klas ósmych pod opieką nauczycieli złożyła pod pomnikiem pamięci symboliczną wiązankę w barwach narodowych.

Tego dnia szkoła wyglądała bardzo odświętnie! Przechodząc się szkolnymi korytarzami można było podziwiać barwy narodowe pod każdą postacią, a w powietrzu unosił się duch patriotyzmu!

Dzisiaj wielka jest rocznica –

Jedenasty listopada!…

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

Hołd wdzięczności Polska składa