14 października Dzień Edukacji Narodowej

14 października br. obchodziliśmy kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty utworzonego z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą otworzyła pani dyrektor Beata Smolarek. Na początku podkreśliła, że 14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli! Dzień ten był okazją do wyróżnienia Nagrodą Dyrektora 23 nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze, w tym za wysoki wynik z Egzaminu Ósmoklasisty oraz za pracę wychowawczą w okresie I i II etapu kształcenia. Za sumienną i rzetelną pracę na rzecz szkoły nagrodzeni zostali także wszyscy pracownicy administracji i obsługi.

Po części oficjalnej wysłuchaliśmy oryginalnego montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W pięknych strojach, z uśmiechem na buzi dzieci prezentowały się bajecznie! Podczas swoich występów opowiadały o zaletach wszystkich pracowników placówki. Doceniły zarówno troskliwość pani pielęgniarki, jak i nieocenione umiejętności pana konserwatora – złotej rączki. Dzięki ich wierszykom każdy pracownik szkoły poczuł się w tym dniu niezastąpiony i wyjątkowy!

Na koniec wszyscy pracownicy szkoły otrzymali życzenia i piękne upominki w postaci magnesów wykonanych przez uczennice należące do sekcji dekoracyjnej Samorządu Uczniowskiego.

Więcej w fotorelacji poniżej!

W jednym z ważniejszych dni

w całym roku szkolnym,

Dniu Nauczyciela,

składamy  najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,

spełnienia najskrytszych marzeń

oraz wielu powodów

do radości każdego dnia

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1

w Goczałkowicach – Zdroju

Comments are closed.