Misie ruszyły w drogę…

O tym, jak ważną rolę odgrywają Przytulanki w życiu człowieka, wiedzą najlepiej dzieci, ale także my – dorośli – kiedyś przecież nimi byliśmy. Pluszowy Miś spełniał i wciąż spełnia istotną rolę w rozwoju młodego człowieka, a dowodem tego jest dzień 25. listopada, który ogłoszony został Międzynarodowym Dniem Misia Pluszowego. Także Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił „oddać” Misiowi należne mu honory.

Szczególnie ważne zadanie Misie wykonują tam, gdzie o uśmiech najtrudniej, gdzie tulone są najmocniej i najczęściej – w szpitalach. W minionym tygodniu serdecznie zachęcaliśmy naszych uczniów do udziału w akcji, która umożliwić miała podarowanie pluszaków małym pacjentom oddziałów onkologicznych szpitali w Katowicach.

W dniach 20 – 22. listopada odbyła się zbiórka maskotek oraz artykułów papierniczych, które zostały przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego przekazane fundacji „Mam Marzenie”.

25. listopada sto dwadzieścia zebranych Pluszaków pozna swoich nowych „opiekunów”.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!!!

Comments are closed.