Działania Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski naszej szkoły przy współpracy z OPS w Goczałkowicach-Zdroju  włączył się  w kampanię trwającą od 25 listopada do 12 grudnia mającą na celu zatrzymanie przemocy – „Biała Wstążka”. W ramach powyższego przedsięwzięcia zorganizowano akcję „Kolorowa Szkoła”. Aby symbolicznie zaakcentować włączenie się w inicjatywę dnia 25 listopada Samorząd  Uczniowski zdecydował się na kolor biały. Tego dnia chętni uczniowie wybierali w swojej garderobie białe ubrania i tym samym wyrażali włączenie się w kampanię „Białej Wstążki”. Priorytetowym celem akcji w szkole było rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości szukania pomocy w sytuacji trudnej, stresującej, w sytuacji przemocy. Nauczyciele podczas lekcji wychowawczych starali się wskazywać swoim podopiecznym właściwe sposoby reagowania na przemoc oraz kształtowali umiejętności radzenia sobie z problemem. Podpowiadali, gdzie i do koga można się zgłosić lub zadzwonić. W ramach całego przedsięwzięcia podkreślano także istotną rolę rodziny. To często tam powinna rozpocząć się rozmowa na temat problemu, a rozmowa  właśnie to pierwszy krok do wzmocnienia rodzinnych więzów, które z pewnością są fundamentem i dają siłę do walki z problemem. Warto podkreślić, że cała akcja przebiegła w duchu wsparcia, wzajemnej życzliwości i szacunku.

25 listopada został ogłoszony także Światowym Dniem Misia Pluszowego, dlatego w tym dniu uczniowie, ci mali i ci duzi, mogli przynieść ze sobą do szkoły swoje ulubione Pluszaki, dzięki którym kampania „Białej wstążki” i poruszane w niej niełatwe tematy mimo wszystko odbywały się w radosnej atmosferze.