Zajęcia kreatywne dla uczniów klas drugich i trzecich odbywają się w ramach zajęć dodatkowych dla chętnych uczniów naszej szkoły.
Wykaz zajęć kreatywnych :
KOŁO REGIONALNE
Poniedziałek 1 lekcja 8:00-8:45 sala 102 prowadzący mgr Katarzyna Sekta,
mgr Gabriela Król
Zajęcia z kółka regionalnego realizowane są w naszej szkole od 2004 r. w wymiarze 1h tygodniowo dla uczniów klas młodszych. Program zajęć obejmuje przybliżenie dzieciom folkloru Ziemi Pszczyńskiej, muzyki i tańca, stroju śląskiego, gwary, wybranych tradycji ludowych, dawnych zabaw małych Ślązaków. Zespół regionalny reprezentuje szkołę podczas uroczystości i imprez środowiskowych.
ZAJĘCIA KREATYWNE Z ZASTOSOWANIEM KLOCKÓW EDUMATRIX
Poniedziałek 6 lekcja 12:45-13:30 sala 22 prowadząca mgr Renata Lejawka
Środa 5 lekcja 11:45-12:30 sala 33 prowadząca mgr Elżbieta Beczała
Czwartek 6 lekcja 12:45-13:30 sala 33 prowadząca mgr Izabela Kowalska
Edumatrix tworzą nową przestrzeń edukacyjną, która pozwala rozwijać umiejętności i wiedzę z obszaru logiki, matematyki, informatyki, kodowania i programowania.
Edumatrix to narzędzie, które zachęca uczniów do współpracy i dyskusji na temat problemów edukacyjnych. Dzięki temu dzieci w naturalny sposób budują zdrowe interakcje, a rozwiązywanie zadań na lekcji jest łatwiejsze i pełne emocji.
KOŁO PLASTYCZNE
Wtorek 6 lekcja 12:45-13:30 sala 23 prowadząca mgr Iwona Jóźwik
Środa 6 lekcja 12:45-13:30 sala 33 prowadząca mgr Elżbieta Beczała
Na zajęciach koła plastycznego dzieci będą rozwijały umiejętności manualne oraz inwencję twórczą poprzez różnorodne techniki plastyczne. Zadania plastyczne będą realizowane w sali lekcyjnej, w plenerze, muzeum, pracowni artystycznej. Dzieci uczęszczające na zajęcia koła będą brały udział w szkolnych i pozaszkolnych konkursach. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, nie tylko uzdolnionych plastycznie uczniów.
ZAJĘCIA Z KODOWANIA – „Kodowanie z Dash-em”
Czwartek 1 lekcja 8:00 do 8:45 sala 8 prowadząca mgr Grażyna Kwaśny
Innowacyjne rozwiązania w codziennej pracy z dziećmi ułatwią im nabywanie kompetencji
informatycznych i umiejętności wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-
komunikacyjnych, oraz uczy planowania jak również kreatywnego myślenia, co stanowi
ważny element w procesie uczenia się przez całe życie.
Na zajęciach będziemy: kodować, planować, przewidywać, szukać kreatywnych rozwiązań, uczyć się logicznego myślenia i współdziałać w zespole. Obecnie kodowanie to zabawa, ale w przyszłości może okazać się podstawą codziennego życia.