Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2019

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych XX wieku. Na terenie Europy pojawił się we Francji w 1990 roku i z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. W chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Konkurs gromadzi dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych. Uczestnicy konkursu otrzymują te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej. Ideą konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej. Świadomość tego faktu jest niewątpliwie wielką atrakcją dla uczestników. W odróżnieniu od innych, licznie organizowanych w różnych regionach konkursów mających na celu wyłonienie talentów matematycznych, ten ma przede wszystkim przełamać dość powszechną wśród uczniów niechęć do tego przedmiotu. Głównymi nagrodami w konkursie są zagraniczne wycieczki i obozy matematyczne. Wszyscy zdobywcy wyniku bardzo dobrego i wyróżnienia otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe.

Za nami kolejna edycja konkursu Kangur Matematyczny, który został przeprowadzony  w dniu 21.03.2019 r.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych są nasi uczniowie.

klasa2:
Staszek Maciej – wynik bardzo dobry
Ryguła Adrianna  – wyróżnienie

klasa 4:
Kubica Aneta  – wyróżnienie

klasa 6:
Bolek Filip – wyróżnienie

klasa 8:
Mastrowski Albert – wyróżnienie

klasa III gim.:
Zawierucha Bogdan – wyróżnienie

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Zespół nauczycieli matematyki.