Egzamin na Kartę Rowerową

20 maja 2019 roku odbył się w Naszej szkole egzamin na kartę rowerową.  Uczniowie klas czwartych (4a, 4b, 4c i 4d) oraz uczniowie klas piątych, którzy w tym roku spróbowali podjąć próbę uzyskania uprawnienia, na 2 lekcji uczestniczyli w pisemnym teście wiedzy o ruchu drogowym. Ci szczęśliwcy, którzy po ciężkich przygotowaniach do testu – uzyskali minimum 20 punktów  na 25 pytań – zdali go i mogli podejść do egzaminu z praktycznej części. Część praktyczna odbyła się na boisku szkolnym. Chmury, które straszyły deszczem wstrzymały się na 3 godziny z opadami i dzięki temu mogliśmy przeprowadzić cały test praktyczny, dla wszystkich klas na boisku. Uczniowie przygotowali się: przywieźli swoje rowery obowiązkowo jeździli w kaskach. Pomogły tez zajęcia dodatkowe, które się odbyły początkiem kwietnia i miały za zadanie pokazać uczniom  jak wygląda tor i wskazać zasadność sygnalizacji zamiaru skrętu czy zmiany pasa ruchu oraz innych ważnych elementów uczestnictwa rowerzysty w ruchu drogowym.
Wszystkim uczniom, którym ten dzień przyniósł sukces – gratulujemy!  A pozostałych zachęcamy do podszlifowania wiedzy  i spróbowania sił 3 czerwca na egzaminie poprawkowym.

Dziękujemy za pomoc i realizację egzaminu: st. sierżant Ewelinie Rojczyk, Wacławowi Korzeniowskiemu, Januszowi Młodzikowi i Barbarze Wąsik.