Wycieczka do Warszawy

W dniach 10 do 12 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

W pierwszym dniu, zaraz po przybyciu, zwiedzili Stadion Narodowy, a popołudnie spędzili na zabawie w Centrum Nauki Kopernik. Wcześniej mieli okazję na krótką wizytę na plenerowej wystawie Muzeum Wojska Polskiego.

Drugiego dnia, już z panią przewodnik, odwiedzili Łazienki, a następnie udali się do Wilanowa, po drodze zatrzymując się w Świątyni Opatrzności, gdzie mogli obejrzeć Ruchomy Teatr XXI wieku dla dzieci. Po obejrzeniu pięknych ogrodów Pałacu w Wilanowie i zjedzeniu obiadu w tamtejszej restauracji wrócili do centrum miasta, by między innymi móc przyjrzeć się zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Tego dnia odwiedzili również Muzeum Pieniądza, gdzie mogli podziwiać eksponaty z różnych okresów historycznych oraz dowiedzieli się kilku ciekawych faktów związanych z historią i powstaniem pieniędzy.

Ostatni dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli wizytą na Starych Powązkach na Żoliborzu. Następnie zwiedzili Zamek Królewski oraz główną siedzibę Telewizji Polskiej. Tam mieli okazję zobaczyć studia programów „Jaka to melodia” i „Pytanie na Śniadanie” oraz poznać sposób produkcji programów telewizyjnych.

Wizytę w Warszawie zakończyli spacerem po Starówce, poznając historię miasta. Zatrzymali się między innymi przy:

• Pałacu Prezydenckim,
  • Barbakanie,
  • Kolumnie Zygmunta,
  • świątyni Św. Krzyża i Św. Anny,
  • Małym Powstańcu,
  • Giełdzie Papierów Wartościowych,
  • pomnikach Mikołaja Kopernika, Bolesława Prusa, ks. Jana Twardowskiego.

Wieczorem 12 kwietnia udali się w podróż powrotną Pendolino. Mimo niekorzystnych prognoz przez cały pobyt w stolicy dopisywało słońce.

Renata Gryzełko