Klasy I-III poznają pracę strażaków

W dniu 8 września uczniowie z wielką radością powitali wyjątkowych gości, strażaków z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach – Zdroju. W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Dzieci miały możliwość zobaczyć wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy, podziwiali prezentację sprzętu oraz stroju strażaka którego używa się podczas pracy w zadymionym pomieszczeniu. Uczniowie zainteresowani działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej zostali zaproszeni na zajęcia w każdy czwartek o godzinie 17.00 do budynku Straży w Goczałkowicach.