„Koszykarki wracają na parkiet”

Po długiej wakacyjnej przerwie reprezentacja dziewcząt z rocznika 2010 i 2011 wzięła udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Pawłowicach. Organizatorem imprezy był jak co roku zaprzyjaźniony z naszą szkołą GUKS Gwarek Pawłowice. Nasze dziewczyny rozegrały trzy spotkania w wymiarze 4×8 minut i zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. W każdym meczu starały się nawiązać walkę z zespołami klubowymi ,które regularnie uczestniczą w rozgrywkach Śląskiego Związku Koszykówki. W meczu otwarcia po bardzo dobrej pierwszej kwarcie (4:11) uległy ostatecznie gospodarzom 7:49. Najwięcej emocji dostarczyły nam w potyczce z drużyną  JSHJ z Wisły Głębce. W ostatniej odsłonie tego meczu nasze koszykarki przegrywały tylko 1 koszem. W samej końcówce jednak nie dopisało im szczęście, gdyż po dobrych zespołowych akcjach piłka kilka razy zatańczyła na obręczy nie chcąc wpaść do kosza. Mecz zakończył się wynikiem 11:19 dla Wisły, ale w tym meczu nasze dziewczyny były bardzo blisko sprawienia dużej niespodzianki. Na koniec przyszło nam zagrać z zespołem MKS-u Czechowice-Dziedzice, który wygrał wcześniej oba swoje mecze. Pomimo dużego zmęczenia, nasze dziewczyny rozegrały bardzo dobre spotkanie ze zwycięzcą turnieju, przegrywając stosunkiem 8:32. Dziewczynom na pewno należą się gratulację za wysiłek i walkę w każdym z rozegranych meczów. To dla nich duże wyzwanie stając w szranki z zespołami z czołówki z całego Śląska. Najlepszą zawodniczką z naszego zespołu została wybrana Dominika Młodzik. Gratulację.