GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

We wrześniu br. nasza szkoła włączyła się do projektu zorganizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego.

Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40-rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W ramach działań projektowych zorganizowano szkolny kącik patriotyczno – historyczny – „40 lat po stanie wojennym” – (okolicznościowa gazetka na parterze w budynku B naszej szkoły)

Nauczyciele historii biorący udział w projekcie 27 października br. brali udział w wykładzie on-line: „Drogowskazy pozostawione przez kard. Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu”.

W miesiącu grudniu br. w ramach zadań dla szkół w klasach VIII zaplanowana jest projekcja filmu pt. „Nie zabierajcie Mamy” to dokument, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do szczegółowego zapoznania się z projektem na stronie internetowej: pamiec81.pl.

 

Comments are closed.