46 sportowców z SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju na meczu Ekstraklasy Koszykówki we Wrocławiu

3 i 4 października (niedziela, poniedziałek) grupa 46 uczniów, uczestniczyła w wycieczce szkolnej o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Osoby biorące udział w wycieczce to uczniowie z różnych klas uczestniczący w różnych zajęciach sportowych pozalekcyjnych w naszej szkole.

Celem wyjazdu było głównie zwiększenie motywacji do udziału w zajęciach sportowych pozalekcyjnych, szczególnie w tak ciężkim czasie po długim okresie nauki zdalnej. Uczniowie mogli podziwiać sport na najwyższym poziomie w Polsce.

Pierwszego dnia w niedzielę głównym wydarzeniem był udział w roli kibiców w meczu ekstraklasy pomiędzy Ślęzą Wrocław a GTK Gdynia, gdzie gospodynie wyraźnie wygrały pokonując gdynianki 70-48.

Uczniowie bardzo aktywnie i głośno kibicowali drużynie z Wrocławia oraz mogli się cieszyć z możliwości zdjęć po meczu z zawodniczkami zarówno indywidualnie jak i grupowo.

Dodatkową atrakcją dla uczniów było zwiedzanie Rynku we Wrocławiu wieczorową porą i możliwość zakupu pamiątek z wyjazdu.

W drugim dniu uczniowie zwiedzili Stadion piłkarski Śląska Wrocław z przewodnikiem, który oprowadził całą grupę po trybunach, murawie a także umożliwił zwiedzanie szatni piłkarzy i trenerów a także salę konferencyjną do przeprowadzania wywiadów z trenerami.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali dopytując o szczegóły. Następnie zwiedzanie zakończyło się obiadem na obiekcie stadionu co było dodatkową atrakcją dla uczniów naszej szkoły.

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Dąbkowski, Joanna Dziedzic, Jarosław Firganek i Sławosz Pękała.

Uczniowie zanim wysiedli z autobusu w Goczałkowicach, już pytali kiedy znowu będą mogli pojechać na tego typu wycieczkę o charakterze sportowym co daje nam odpowiedź, że to co robimy ma sens i jest wartością dla naszych uczniów.

P.D.