Ślubuję uroczyście…

W minioną środę w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021\2022, któremu przewodniczyła pani dyrektor Beata Smolarek. W szczególności spotkanie dedykowane było uczniom klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą. Pani dyrektor serdecznie przywitała dzieci i ich rodziców, a uczniowie klas trzecich przedstawili krótki program artystyczny, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym punktem uroczystości było Pasowanie Siedmiolatków na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju. Jak tradycja nakazuje dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem sprawiła, że tradycji stało się zadość. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali akty pasowania w formie przepięknych dyplomów, po czym pospieszyli do klas na wyczekane spotkanie ze swoimi wychowawczyniami.