Marzec „zdalny ale aktywny”

Miesiąc marzec to czas intensywnej pracy Samorządu Uczniowskiego, a przede wszystkim sekcji wolontariatu, która cały czas współpracuje z hospicjum Ojca Pio w ramach akcji „Znaki Nadziei”. Zajęli się także pielęgnacją rabat wokół budynku szkoły. 

 

Nasi wolontariusze współpracują także ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich działającym przy parafii św. Jerzego w naszej gminie. To właśnie dla tej instytucji wykonali elementy niezbędne do dekoracji baranków wielkanocnych, które zagoszczą na świątecznych stołach w goczałkowickich domach.  

 

22 marca społeczność naszej szkoły spędziła na solidaryzowaniu się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. Wspólnie w ramach światowej akcji obchodziliśmy „Dzień Kolorowej Skarpetki”. W tym dniu zakładaliśmy skarpetki nie do pary. Chętni uczniowie przysyłali swoje zdjęcia, na których pozowali w tej jakże potrzebnej, aczkolwiek niedocenianej części garderoby! Lekcje wychowawcze w tym dniu miały na celu zwiększenie świadomości dotyczącej zespołu Downa poprzez obejrzenie filmów: Nie bój się myśleć inaczej – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, Załóż skarpety nie do pary! oraz Niesamowita modelka, która zmieniła branżowe standardy. Tymi symbolicznymi gestami chcieliśmy zwrócić uwagę na problemy, z którymi borykają się chorzy i ich rodziny. 

Comments are closed.