W Naszej Szkole odbył się egzamin klas piątych na Kartę Rowerową.

23 września 2020 roku 27 uczniów klas piątych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszej kolejności musieli się zmierzyć z częścią teoretyczną i testem składającym się z 25 pytań. Po raz pierwszy w naszej szkole egzamin z części teoretycznej odbył się na platformie internetowej. Uczniowie zalogowali się na swoje konta na szkolnej platformie Moodle i tam rozwiązali egzamin dotyczący elementów kodeksu ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Kto udzielił prawidłowej odpowiedzi na co najmniej 20 pytań mógł podejść do części praktycznej egzaminu – czyli jazda po przygotowanym torze, oczywiście w kasku. Trzeba było zaprezentować m.in.: obsługę roweru, umiejętność wsiadania na rower, utrzymania równowagi podczas jazdy, umiejętność utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność zasygnalizowania wykonania manewru (np. przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki, dwie ręce podczas manewru na kierownicy), odpowiednie ustawienie do skrętu w lewo z drogi jednokierunkowej, umiejętność zasygnalizowania opuszczenia ronda, prawidłowe zatrzymanie (zahamowanie) przed linią STOP.
Pogoda dopisała, było słonecznie i bez deszczu, co umożliwiło nam przeprowadzenie bez problemów obu części egzaminu.

W sprawnym przeprowadzeniu egzaminu pomagał nam Pan Janusz Młodzik, Pan Piotr Jarosz oraz funkcjonariusz Powiatowej Policji w Pszczynie: asp. Robert Sojka, za co jeszcze raz bardzo im dziękujemy!

Termin egzaminu poprawkowego planowany jest 6 października, oby pogoda dopisała.
Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania i zaangażowania, a tym którym zabrakło malutko do uzyskania karty rowerowej, zapraszamy 6 X 2020 r.

Koordynator karty rowerowej: Barbara Wąsik

Comments are closed.