Lekcja w plenerze

25 września uczniowie klasy 5b, pod opieką pań K. Skipioł i H. Dyduch, wzięli udział w lekcji w plenerze. Specjalnie dla nich zostały przygotowane zajęcia, które polegały na poszukiwaniu barw w przepięknych Ogrodach Kapias. „Jesień jest pełna kontrastów a ogród o tej porze roku wygląda tak, jakby był dziełem malarza”- opowiadała pani Katarzyna Kapias.

Spacerując, piątoklasiści mogli dostrzec kolorową porę roku w poszczególnych częściach ogrodu. Poznali wiele gatunków roślin i dowiedzieli się, na czym polega ich zmienność w trakcie roku, dlaczego nie wszystkie rośliny tracą liście czy igły na zimę. Mogli z bliska zobaczyć, a nawet przytulić brzozy, poszukać w stawie rodziny zaskrońców, czy spróbować nie zabłądzić w korytarzach labiryntu. Nasza przewodniczka pięknie opowiadała również o kolorach, które sprawiają, że ogród staje się bardziej lub mniej romantyczny.

Na zakończenie czekała słodka niespodzianka- pyszne ciastko i lody. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wycieczka do Ogrodów Kapias. Klasa 5b zgodnie stwierdziła: „było super”.

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Kapias, za zaproszenie i zorganizowanie tak wielu atrakcji dla uczniów.

H. Dyduch, K. Skipioł