EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ DLA KLAS PIĄTYCH

23 września 2020 r w naszej szkole odbędzie się egzamin na kartę rowerową dla klas piątych.

Egzamin składa się w dwóch części: test pisemny, cześć praktyczna.
Plan dnia:

1 lekcja – według planu klasowego
2 lekcja – egzamin teoretyczny. Proszę o przygotowanie loginów i haseł (te same co na szkoleniu i w czasie zdalnego nauczania) na szkolną platformę moodle. Egzamin składać się będzie z 25 pytań. Żeby zdać trzeba odpowiedzieć co najmniej na 20 poprawnie.
– klasa 5a – sala 307 – opiekun p. P. Jarosz
– klasa 5b – sala 14 (uczniowie czekają na nauczyciela w strefie wfu)– opiekuna p. B. Wąsik.
4 lekcja – klasa 5a – uczniowie którzy zaliczyli test podchodzą do części praktycznej na boisku (czekają w strefie wfu na nauczyciela), pozostali lekcje wg planu.
– klasa 5b lekcja wg planu
5 lekcja – klasa 5b uczniowie którzy zaliczyli test podchodzą do części praktycznej na boisku (czekają w strefie Sali 201 na nauczyciela), pozostali lekcje wg planu.
– klasa 5a – lekcja wg planu
Pozostałe lekcje bez zmian.

W razie deszczu: część praktyczna egzaminu (na boisku) zostanie przeniesiona na inny dzień.

Każdy uczeń który zda egzamin teoretyczny może podchodzić do części praktycznej egzaminu na kartę rowerową.

Najważniejsze zagadnienia praktycznej części:
Obsługa roweru, umiejętność wsiadania na rower, utrzymania równowagi podczas jazdy, umiejętność utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność zasygnalizowania wykonania manewru (np. przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki, dwie ręce podczas manewru na kierownicy), odpowiednie ustawienie do skrętu z drogi jednokierunkowej (u na w lewo skręt), umiejętność zasygnalizowania opuszczenia ronda, prawidłowe zatrzymanie (zahamowanie) przed linią STOP….

Praktyczne rady:

Aby podejść do egzaminu na Kartę rowerową uczeń musi oddać wychowawcy przed egzaminem:

1. uzupełniony Arkusz Zaliczeń Ucznia Ubiegającego się o Kartę Rowerową (można pobrać go TU)

2. wraz z Arkuszem należy oddać AKTUALNE zdjęcie ucznia o wymiarach: 45mm x 35 mm, z tyłu podpisane: imię, nazwisko i klasa. Zdjęcie jak najbardziej aktualne bo blankiet karty rowerowej będzie Wam służył do 18 roku życia.
Na egzaminie jeździmy w KASKU. Można na swoim rowerze, ale są też dwa rowery dostępne w szkole. W razie korzystania ze swego roweru proszę pamiętać o zamknięciu go na kłódkę.
Zapraszam we wtorek 22.09.2020 r na godziną 14:40 (8 lekcja) na boisko na ostatnie już zajęcia z przygotowania do praktycznej części egzaminu. Proszę to wykorzystać maksymalnie –zajęcia dużo pomagają przed egzaminem (tor taki jak na egzaminie).

Na naszej szkolnej platformie internetowej: moodle w zakładce technika klas 5a i 5b umieściłam dwa testy próbne przed egzaminem na Kartę rowerową. Polecam bardzo bardzo je wykonać, tak długo aż będą wszystkie odpowiedzi poprawne.

Koordynator karty rowerowej: Basia Wąsik

Comments are closed.