KOCHANE DZIECI

Już niedługo wakacje! Wiemy, że uwielbiacie zabawy na świeżym powietrzu. Dziś kilka naszych propozycji na słoneczne dni…

1. Zabawa z balonami!

Każdy z was lubi bawić się balonami. Dlatego można z powodzeniem wykorzystać je podczas zabaw na dworze.

Wyjdźcie na świeże powietrze z kilkoma balonami. Na początku nadmuchajcie 1 lub 2 i pobawcie się nimi. Pozostałe możecie wypełniać czymś innym, np. wodą lub piaskiem. Potrząsajcie, rzucajcie nimi – to świetna zabawa!

2. Poszukiwacze skarbów!

Zabawa ta rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia, czytania map oraz zwracania uwagi na szczegóły.

Jak grać? Najprostszą wersją jest przygotowanie mapy, na początek łatwej. Następnie należy pokazać ją dziecku i dać mu czas na odnalezienie drogocennego skarbu (może to być pudełko z łakociami, bilet do kina na fantastyczną bajkę lub niewielka zabawka). Oczywiście wcześniej ukryjmy skarb w bezpiecznym miejscu!

3. Wyścigi!

Kolejną zabawą, którą można od czasu do czasu urządzić są zawody biegowe. Jeśli jesteśmy rodzicami jedynaka, sami stańmy na starcie. Metą niech będzie najbliższe drzewo lub ławka. Oczywiście pozwólmy dziecku od czasu do czasu wygrać – ono też chce poczuć, że jest w czymś najlepsze.

4.Kocykowy twister!

To prosta rodzinna zabawa. Na trawie rozłóżcie kocyk. Zadaniem uczestników jest zmieszczenie się na nim. Kiedy to się uda, wszyscy powinni wstać. Następnie składamy kocyk na pół. Uczestnicy znów muszą się na niego dostać. Później można ponownie złożyć kocyk i sprawdzić, czy tym razem też się uda. Uwaga! Wszystkie pozy i chwyty dozwolone. Można jednak na początku gry ustalić, że uznane będą tylko pozycje leżące lub siedzące.

5. Tor przeszkód!

To zabawa małych twardzieli. Na podwórku ustawiamy przeszkody. Pamiętajmy jednak, by były bezpieczne! Mogą to być plastikowe słupki, wiklinowe koszyki czy inne przedmioty, które można znaleźć w domu. Dziecko w jak najszybszym czasie stara się ominąć wszystkie przeszkody i dobiec do mety!

Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie.

Drodzy Rodzice! Jeśli Wasza pociecha nawet w niepogodę chce wyjść na zewnątrz, to nie warto jej tego zabraniać.

Pooglądajcie wspólnie z dziećmi w co jeszcze można się bawić na podwórku.

Życzymy udanej zabawy!