Koncert kolęd i pastorałek

„Hej kolęda, abyście święci byli,

Hej kolęda, i Bogu zawierzyli…”

Już po raz kolejny,12 stycznia 2020r.w Kościele Parafialnym P.W. Św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju, odbył się wyjątkowy koncert.

W bożonarodzeniowej atmosferze wybrzmiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z kółka regionalnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Folklorystycznego wraz z Kapelą. Program został przygotowany przez P. Gabrielę Król, P. Katarzynę Sektę, P. Danutę Abramowicz-Heczko.Oprawę muzyczną przygotował P. Grzegorz Paszek.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów, związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje poczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością – tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Zwyczaj wspólnego, rodzinnego kolędowania zanika. Organizując koncert pragnęliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, podtrzymania rodzimej tradycji i uwrażliwienia wszystkich na piękno i wymowę polskich kolęd.

Katarzyna Sekta

Gabriela Król