Sportowcy z SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju na meczu Ekstraklasy Koszykówki we Wrocławiu

11 i 12 grudnia grupa 43 uczniów, uczestniczyła w wycieczce szkolnej o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Osoby biorące udział w wycieczce to uczniowie uczestniczący w zajęciach sportowych pozalekcyjnych.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Stadion piłkarski Śląska Wrocław z przewodnikiem, który oprowadził całą grupę po trybunach, murawie a także umożliwił zwiedzanie szatni piłkarzy i trenerów.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali dopytując o szczegóły. Następnie po obiedzie, który odbył się na obiekcie stadionu, wycieczka udała się na Jarmark Bożonarodzeniowy na przepięknie ozdobiony wrocławski Rynek, gdzie można było poczuć prawdziwy klimat świąt.

Wieczorem głównym pkt programu był udział w meczu ekstraklasy kobiet w koszykówce pomiędzy Ślęzą Wrocław a CCC Polkowice.

 Nasi uczniowie bardzo głośno kibicowali, koszykarkom z Wrocławia. Wrocławianki po ciężkim boju wygrały z wyżej notowaną drużyną z Polkowic. Należy również zaznaczyć, że pojedynek był bardzo zacięty albowiem był to mecz derbowy, sąsiadujących ze sobą klubów.

Po meczu nasi szkolni sportowcy mieli okazję zrobić sobie grupowe zdjęcie z drużyną wrocławską.

W drugim dniu zwiedziliśmy Hydropolis – Centrum Nauki i Wiedzy o wodzie, gdzie w bardzo przystępny sposób przewodnik opowiedział naszym uczniom o niezwykłej potędze jaką jest woda, w różnych postaciach.

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Dąbkowski, Joanna Dziedzic, Jarosław Firganek.

Uczniowie zanim wysiedli z autobusu w Goczałkowicach, już pytali kiedy znowu będą mogli pojechać na tego typu wycieczkę o charakterze sportowym co daje nam odpowiedź, że to co robimy ma sens i jest wartością dla naszych uczniów.

P.D.

 

 

Comments are closed.