Mistrzostwa w piłce ręcznej

W hali GOSiR w Goczałkowicach – Zdroju odbyły się Mistrzostwa powiatu pszczyńskiego w piłce ręcznej w ramach igrzysk dzieci w klasyfikacji dziewcząt klas 4-6. Do rywalizacji o miano najlepszej szkoły powiatu przystąpiło sześć drużyn: SP Suszec, SP Miedźna, SP 6 Pszczyna, SP 1 Pawłowice, ZSP Czarków oraz gospodarz SP 1 Goczałkowice. W wyniku losowania zespoły podzielone były na dwie grupy:
Grupa A : ZSP Czarków, SP 1 Goczałkowice, SP 1 Pawłowice
Grupa B: SP Suszec, SP Miedźna, SP 6 Pszczyna
W pierwszej fazie turnieju zwycięzcą grupy A została drużyna ZSP Czarków przed zespołem z SP 1 Pawłowice i SP 1 Goczałkowice
Zwycięzcą grupy B została drużyna z SP Miedźnej wyprzedzając zespół SP 6 Pszczyna i SP Suszec
W drugiej fazie playoff w pierwszym półfinale spotkała się drużyna SP 1 Pawłowice – SP Miedźna w którym lepsza okazała się drużyna z SP Miedźna wygrywając 3: 0, tym samym awansowała do finału.
W drugim półfinale spotkała się drużyna ZSP Czarków – SP 6 Pszczyna w którym lepsza okazała się drużyna z ZSP Czarków wygrywając 1:0 tym samym awansowała do finału.
W meczu o 5 miejsce spotkały się zespoły z SP 1 Goczałkowice i SP Suszec, gdzie zwycięskie okazały się dziewczyny z SP Suszec wygrywając 4:0 i tym samym zajęły miejsce 5.
Kolejnym spotkaniem był mecz o 3 miejsce pomiędzy SP 1 Pawłowice i SP 6 Pszczyna, który zakończył się wynikiem 0:6 i tym samym najniższe miejsce na podium zajęła SP 6 Pszczyna.
Ostatni mecz o miano najlepszej drużyny powiatu rozegrany został pomiędzy SP Miedźna i ZSP Czarków. W wielkim finale wygrała drużyna z ZSP Czarków 3:0 i to ona będzie reprezentować powiat pszczyński w zawodach rejonowych.
Mistrzostwa powiatu pszczyńskiego w piłce ręcznej w ramach igrzysk dzieci w klasyfikacji dziewcząt klas 4-6. 17 grudnia hala GOSiR
Klasyfikacja końcowa:
1. ZSP Czarków