Warsztaty z programowania Youth in Tech

W sobotę 19 stycznia br. 11-stka uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem panem Piotrem Jaroszem wzięła udział w warsztatach z programowania dla młodzieży Youth in Tech na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Warsztaty informatyczne były wspólną inicjatywą firmy Accenture, Fundacji Girls Code Fun i Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Udział naszej szkoły w warsztatach był możliwy dzięki uprzejmości pani doktor Katarzyny Tryndy prodziekana Uniwersytetu Śląskiego oraz pani Justyny Kasprowskiej z firmy Accenture.

Celem warsztatów i działalności Fundacji Girls Code Fun jest motywowanie i zachęcanie dzieci w wieku szkolnym (szczególnie dziewczynek) do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii.

Zajęcia odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie w wieku 10-12 lat programowali animacje w Scratch’u, zaś uczniowie  w wieku 13-15 lat tworzyli projekty w tekstowym języku programowania. Obie grupy natomiast miały okazję zapoznać się z podstawami pracy z płytkami micro:bit.

Możliwość brania czynnego udziału w warsztatach oraz otrzymane od organizatorów upominki sprawiły naszym uczniom wiele frajdy.

PJ

Comments are closed.