Szkolny Gwarowy Konkurs Recytatorski

Jak co roku w naszej szkole odbył się Szkolny Gwarowy Konkurs Recytatorski „Między nami Ślązokami”, przeznaczony dla uczniów klas I-III. Jego celem była popularyzacja gwary śląskiej- mowy naszych przodków oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na kulturę , historię i obyczajowość regionu śląskiego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas II i III, którzy zaprezentowali utwory poetyckie oraz fragmenty prozy w gwarze śląskiej. Podczas konkursu swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci z kółka regionalnego, które pod okiem p. Gabrieli Król i p. Katarzyny Sekty przedstawiły wiązankę tańców i piosenek śląskich. Oprawę muzyczną na akordeonie przygotował p. Grzegorz Paszek.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce : Florian Bałuch z kl. II a
II miejsce: Antonina Dzida z kl. II d
III miejsce : Franciszek Blokesz z kl. III a

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć udziału w konkursie, Rodzicom i Wychowawcom za trud włożony w przygotowanie dzieci. Dziękujemy również Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu.

Katarzyna Sekta