Szkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów klas 1-2

Mikołaj dla najmłodszych uczniów naszej szkoły rozpoczął się na sportowo. Dzieci z klas pierwszych i drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami  pojawiły się na Pływalni Goczuś.  Pani Dyrektor Szkoły mgr Beata Smolarek oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan mgr Radosław  Jeleń dokonali uroczystego otwarcia zawodów. Po wszystkich wyścigach dokonali dekoracji medalowej oraz podziękowali wszystkim za udział w zawodach.

Nad bezpieczeństwem w wodzie czuwali ratownicy ośrodka, na co dzień uczący  dzieci podstaw pływania. Pomocni, jak zawsze okazali się uczniowie klasy 8a. Starsi wychowankowie zajmowali się pomiarem czasu i sprawnością prowadzonych zawodów.

Sędzią głównym zawodów był pan Ireneusz Gibas, ratownik GOSiR oraz instruktor pływania.

Każdy zespół edukacji wczesnoszkolnej przygotował dla swoich kolegów- pływaków plakat zachęcający do rywalizacji w wodzie. Dzięki uprzejmości Rady Rady Rodziców najlepsi pływacy, którym udało się stanąć na podium otrzymali medale. Wszystkie startujące osoby otrzymały dyplom i słodki upominek.

W zawodach startowało 78 pływaków. Uczniowie klas pierwszych mieli do pokonania dystans 15 metrów, uczniowie klas drugich 25 metrów na piersiach lub grzbiecie. Starty odbyły się osobno dla dziewczynek i chłopców.

Dodatkową atrakcją zawodów był wyścig sztafetowy uczniów klas drugich na dystansie 4 razy 25 metrów z deską.

Dzięki zmaganiom najmłodszych naszych uczniów chcieliśmy zachęcić wszystkich do systematycznego uprawiania sportu i pokochania pływania. Bowiem jest to dyscyplina sportowa, która jest antidotum na dobre zdrowie i radość bez względu na wiek i poziom umiejętności pływackich.

Punktacja medalowa przedstawia się następująco:

Klasy pierwsze- dziewczynki- start na grzbiecie:

1 miejsce- Głąb Martyna klasa 1b

2 miejsce- Becher Martyna klasa 1c

3 miejsce- Pala Amelia klasa 1c

 

Klasy pierwsze- chłopcy- start na grzbiecie:

1 miejsce-Kozik Krzysztof klasa 1a

2 miejsce-Gibas Bartosz klasa 1a

3 miejsce- Skipioł Maksymilian klasa 1c

 

Klasy pierwsze- dziewczynki- start na piersiach:

1 miejsce- Czerwińska Lena klasa 1a

2 miejsce- Chrąściel Julia klasa 1a

3 miejsce- Becher Martyna klasa 1c

 

Klasy pierwsze- chłopcy- start na piersiach:

1 miejsce- Kozik Krzysztof klasa 1a

2 miejsce- Gibas Bartłomiej klasa 1a

3 miejsce- Nowok Rafał klasa 1a

 

Klasy drugie- dziewczynki- start na grzbiecie:

1 miejsce- Niwińska Oksana klasa 2d

2 miejsce- Leśniak Maria klasa 2d

3 miejsce- Czysz Emilia klasa 2a

 

Klasy drugie- chłopcy- start na grzbiecie:

1 miejsce- Serafin Jakub klasa 2c

2 miejsce- Kabocik Mikołaj klasa 2c

3 miejsce- Zorembski Sebastian klasa 2a

 

Klasy drugie- dziewczynki- start na piersiach:

1 miejsce- Niwińska Oksana klasa 2d

2 miejsce- Kubulus Milena klasa 2b

3 miejsce- Leśniak Maria klasa 2d

 

Klasy drugie- chłopcy- start na piersiach:

1 miejsce- Serafin Jakub kasa 2c

2 miejsce- Kabocik Mikołaj klasa 2c

3 miejsce- Zorembski Sebastian klasa 2a

 

Sztafeta 1 miejsce- klas 2a:

Flajszak Lena, Czysz Emila, Wandzel Filip, Zorembski Sebastian

 

Z pływackim pozdrowieniem i gratulacjami dla dzielnych pływaków- Joanna Furczyk

 

 

 

 

Comments are closed.