Konkurs recytatorski

31 października odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, którego mottem przewodnim były słowa: „Święta miłości kochanej ojczyzny” pochodzące z utworu Ignacego Krasickiego. Uczniowie prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. Konkurs zorganizowany przez Zespół Humanistyczny wpisał się w szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W wydarzeniu wzięło udział 14 uczestników z różnych klas od najmłodszych z  klas IV SP po gimnazjalistów. Wszyscy zaprezentowali się bardzo pięknie, dojrzale i adekwatnie do podejmowanego tematu. Warto dodać, że recytatorzy występowali w iście narodowej scenerii, ponieważ bibliotekę, gdzie odbywał się konkurs, zdobiły plakaty również o tematyce patriotycznej wykonane przez uczniów w ramach konkursu plastycznego.

Podczas recytacji komisja oceniała występujących wg następujących kryteriów: znajomość tekstu i właściwy dobór repertuaru, odpowiednie tempo mówienia i modulacja głosu, właściwa interpretacja, ogólne wrażenie artystyczne oraz wykorzystanie podkładu, elementów stroju czy rekwizytów. Najwięcej punktów zdobyła Maria Blokesz, 2. miejsce zajął Axel Augustynek, na 3. miejscu uplasowała się Patrycja Kurtok. Komisja postanowiła także wyróżnić Paulę Rakowską-Sissuh oraz Maję Barczyk. Zwycięzcy otrzymają dyplom i nagrodę rzeczową, a wszyscy uczestnicy konkursu celującą ocenę cząstkową z języka polskiego.

Wszystkim zaangażowanym w konkurs bardzo dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy recytatorskiego talentu.

M. Major