Spotkania z Nauką

14 września br. uczniowie klas ósmych wzięli po raz kolejny udział w „Spotkaniach z Nauką 2018” w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zajęcia składały się z trzech modułów tematycznych: „Serce na dłoni”, „Biolog na tropie przestępstw” oraz „Rój pszczół”. Podczas zajęć uczniowie mogli zgłębić wiedzę z zakresu budowy narządów wewnętrznych oraz uczestniczyć w sekcji serca i nerek. Poznawali techniki i procedury badawcze wykorzystywane w pracy policji, m.in. działanie wariografu, zabezpieczanie śladów na miejscu przestępstwa – odciski palców. Ponadto ósmoklasiści mieli unikalną okazję do spotkania z pszczołami i odkrycia w bezpieczny sposób małych i większych tajemnic tych jakże pożytecznych owadów.

Najwięcej satysfakcji przyniosła uczniom możliwość uczestniczenia w pokazach, a dzięki tym zajęciom edukacyjnym realizowanych metodą „wyjścia z ławki” możliwa była nauka poprzez doświadczanie.