Pożegnanie Lata

Tradycją już w naszej szkole stało się żegnanie lata na sportowo. W tym roku aura dopisała wspaniale i szkolna spartakiada w dn. 21. września mogła odbyć się w plenerze, na obiektach sportowych.

Po krótkim, porannym spotkaniu z wychowawcami uczniowie klas 4-8 udali się na przyszkolny orlik, aby tam rozpocząć rywalizacje sportowe w duchu dobrej zabawy. Przygotowano dla nich szereg konkurencji sprawnościowych, w tym: bieg do linii, bieg sztafetowy, gry i zabawy zwinno-zręcznościowe, rzucankę przez siatkę oraz tor przeszkód. Do każdej konkurencji klasy wyznaczyły swoich reprezentantów, którzy byli entuzjastycznie wspierani kibicowaniem reszty klasy. Wszystkie rywalizacje miały na celu zintegrowanie zespołów klasowych jak i dobrą zabawę. Lekcje na świeżym powietrzu bardzo się podobały uczniom, zwłaszcza, że tak naprawdę nie chodziło o to, kto jest najlepszy i zdobędzie najwyższy wynik. W tym samym czasie uczniowie klas najstarszych wprawdzie nie brali udziału w konkurencjach sportowych, ale pomagali m.in. w organizacji i przebiegu „Święta latawca” – corocznej imprezie dla klas 1-3. W ramach tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych mieli zajęcia w bibliotece szkolnej, gdzie mogli m.in. posłuchać bajek czytanych przez panią bibliotekarkę.

W tym dniu również miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole, a mianowicie wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Swoją kandydaturę mogli zgłosić uczniowie klas starszych, tj. 7, 8 oraz 3 Gimnazjum; głosować zaś mogli uczniowie od klasy 4. Dodatkowo, w ramach zapoznania się zasadami przeprowadzania szkolnych wyborów, najmłodsze dzieci z klas 2 i 3  odwiedziły lokal wyborczy, gdzie miała miejsce ich pierwsza lekcja demokracji i samorządności. Uczniowie każdej klasy zostali przed wejściem na głosowanie poinformowani o procedurach prawidłowego przebiegu wyborów oraz o samej istocie i zasadach funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie naszej szkoły bardzo odpowiedzialnie i rzetelnie podeszli do postawionego przed nimi zadania, gdyż frekwencja wyniosła 85% (z uprawnionych do głosowania 423 uczniów, zagłosowało 359), a głosów nieważnych było tylko 15 (4% głosujących). W tym miejscu należą się podziękowania komisji wyborczej, składającej się z uczennic klas 3. Gimnazjum, pracujących pod nadzorem opiekunek Samorządu, które na tyle sprawnie i szybko policzyły głosy, że Pani Dyrektor mogła ogłosić wyniki wyborów na podsumowanie dnia.

A zatem w tym roku szkolnym przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego będzie uczennica klasy 3a Gim Olivia Ryłko, a jej zastępcą Artur Kużdżał z klasy 3b Gim. Gratulujemy!

J. Kużdżał

Comments are closed.