Cała Polska czyta dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1-7 czerwca 2024 r. trwa XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie”.

Ideą Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest zaszczepienie i pielęgnowanie w młodych czytelnikach zamiłowania do fascynującego świata literatury. XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Bibliotekę Narodową.

W inicjatywę tą włączają się także klasy I-III naszej szkoły realizując podczas zajęć lekcyjnych wybrane propozycje czytelnicze: np. czytanie i ilustrowanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima, konkurs „Opowiem ci o mojej ulubionej książeczce”, zabawy „Ze „Świerszczykiem” o zwierzętach” i inne.

Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w promocję czytania także rodziców naszej szkoły.

Tegoroczna edycja ogólnopolskich obchodów Tygodnia Czytania Dzieciom odbywa się w pełni online. Dzięki temu, możliwość włączenia się do akcji ma każda osoba, posiadająca dostęp do internetu. Zachęcamy więc do odwiedzenia strony www.calapolskaczytadzieciom.pl, zwłaszcza na rozmowę o zaletach czytania prowadzoną przez Macieja Orłosia 7 czerwca o godz. 12:00 podczas finału Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom z udziałem Ewy Woydyłło, Grzegorza Kasdepke, Jacka Cygana, Elżbiety Olszewskiej, Ireny Koźmińskiej.

 

Comments are closed.