Spotkanie z alpakami

Kolejny raz w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć uwielbiane przez dzieci alpaki z pobliskiej Woźniakówki.

Pani Mariola Dębska-Woźniak wraz z panem Bogusławem Woźniak przedstawili dzieciom z klas pierwszych wiele ciekawych informacji na temat tych cudownych zwierząt. Opowiedzieli o środowisku naturalnym z którego pochodzą alpaki, przedstawili budowę anatomiczną zwierząt, a także opowiedzieli jakie walory posiada ich wełna. Podczas tego spotkania dzieci miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami, można było się z nimi przytulić, zrobić wspólne zdjęcie, a także je nakarmić.

Kontakt ze zwierzętami sprzyja rozwojowi emocjonalnemu, dzięki czemu łatwiej radzimy sobie z trudnymi sytuacjami. To spotkanie wywołało wiele uśmiechu na twarzach naszych dzieci.