Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej – Dwa mistrzostwa na szczeblu Powiatu

W ubiegłym tygodniu (22-26.04.), dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w Finałach Powiatowych w piłce nożnej. Zgłosiliśmy jako szkoła drużyny do wszystkich kategorii wiekowych czyli Igrzyska dzieci (rocznik 2011 i młodsi) – drużyna dziewcząt i chłopców.

Igrzyska młodzieży (rocznik 2009 i 2010) – drużyna dziewcząt i chłopców.

23.04 – W Kobiórze, rozegrano zawody powiatowe wśród chłopców młodszych, gdzie nasza drużyna była bezkonkurencyjna i wygrała bardzo pewnie wszystkie swoje mecze, pokonując w finale w rzutach karnych drużynę ze szkoły podstawowej w Górze. Młodsi chłopcy tym samym zdobyli Mistrzostwo Powiatu awansując do zawodów rejonowych. Gratulujemy kolejnego mistrzostwa! Rocznik ten notuje w tym roku kolejny wielki sukces.

Trenerami podczas zawodów byli: Eugeniusz Machoń, Krzysztof Kupper

24.04 – w Pawłowicach tym razem do rywalizacji przystąpiły dziewczyny w kategorii młodszej i starszej. Młodsze dziewczyny niestety w tym roku musiały uznać wyższość umiejętności przeciwniczek i nieznacznie ale uległy w każdym meczu zajmując ostatecznie 5 miejsce w zawodach.

Do kategorii starszych dziewcząt zgłosiły się tylko dwie drużyny gospodynie turnieju Szkoła Podstawowa nr 2 w Pawłowicach oraz nasza szkoła. Nasze dziewczyny rozegrały dłuższy mecz, gdyż tylko jeden mecz decydował o mistrzostwie i awansie do zawodów rejonowych.

Nasze zawodniczki zagrały koncertowo wygrywając pewnie 21-0 i tak jak chłopcy młodsi również zdobyły Mistrzostwo Powiatu awansując do zawodów rejonowych.

Trenerami podczas zawodów byli: Eugeniusz Machoń, Piotr Dąbkowski

25.04. – W Kobiórze jako ostatni do finałów powiatowych przystąpili najstarsi chłopcy. W zawodach tych uczestniczyło aż 7 drużyn. Nasza drużyna pewnie wyszła z grupy lecz w półfinale przegrała z drużyną z Piasku i zajęła ostatecznie ex aequo 3 miejsce ze szkołą w Kobiórze. Chłopcy z rocznika 2009-1010 muszą w tym roku pocieszyć się 3 miejscem w powiecie co też nie jest złym wynikiem w tak licznej konfrontacji drużyn.

Trenerami podczas zawodów byli : Krzysztof Kupper, Eugeniusz Machoń

Finały Powiatu w piłce nożnej przebiegły fantastycznie dla naszej szkoły, gdyż zdobywamy kolejne dwa mistrzostwa awansując do etapu rejonowego.

Bardzo wysokie lokaty notują w tym roku nasi uczniowie co zasługuje na pochwałę, gdyż to oznacza, że praca włożona w zajęcia na wychowaniu fizycznym i licznych zajęciach pozalekcyjnych w naszej szkole przynosi świetne rezultaty.

To zdecydowanie rekordowy rok pod względem pierwszych miejsc w Powiecie pszczyńskim.

Do końca roku zostało bardzo mało czasu więc wkrótce przedstawimy Państwu podsumowanie sukcesów sportowych i nasz rekordowy raport w roku szkolnym 2023/2024.

Naszym wspaniałym uczniom życzymy kolejnych wysokich miejsc ale przede wszystkim dobrej zabawy i radości z udziału w tak licznych zawodach.

P.D.

 

Comments are closed.