Koszykarki z Goczałkowic-Zdroju z podwójną koroną!!!

10 stycznia 2024 roku na hali w Goczałkowicach-Zdroju odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w kategoriach chłopców i dziewcząt w koszykówce 3 na 3 na jeden kosz – nowej dyscyplinie sportu organizowanej przy udziale Szkolnego Związku Sportowego.

Na świecie dyscyplina ta wprowadzona została do programu Igrzysk Olimpijskich w czerwcu 2017 roku.

W środę w naszej hali sportowej pojawiło się aż 28 drużyn ze wszystkich kategorii wiekowych.

Na 4 boiskach równocześnie rozgrywano mecze w każdej z kategorii, a łącznie obecnych na hali było około 100 uczestników.

W kategorii chłopców starszych uczestniczyło 8 drużyn, które podzielono na dwie grupy po 4.

W kategorii chłopców młodszych startowało aż 9 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach: 5- i 4-drużynowej.

W kategorii dziewcząt młodszych w szranki stanęło 7 drużyn, z których powstały dwie grupy: 3- i 4-drużynowa.

W kategorii dziewcząt starszych udział wzięły 4 drużyny, które zagrały systemem „każdy z każdym”.

Koszykarki z naszej szkoły zagrały wzorowo, dzięki czemu zdobyły Mistrzostwo Powiatu Pszczyńskiego w dwóch kategoriach wiekowych, czyli Igrzyskach Dzieci (rocznik 2011 i 2012) oraz Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2009 i 2010).

To wielki sukces dla naszej społeczności, ponieważ dwie drużyny dziewcząt wygrały wszystkie swoje mecze i udowodniły, że są najlepsze w powiecie. Dodatkowo awansowały do następnego szczebla zawodów Szkolnego Związku Sportowego, który rozegrany zostanie wiosną.

Sukcesy naszych dziewcząt bardzo cieszą, gdyż projekt, który zaczęto kilka lat temu, wprowadzając zajęcia pozalekcyjne z koszykówki w klasach 2-3, pokazuje nam, że strategia i kierunek, w którym zmierzamy, przynoszą oczekiwane rezultaty w postaci świetnych wyników.

Zajęcia tego typu i organizowanie wolnego czasu dzieciom od najmłodszych lat mają także ogromny wpływ na program profilaktyczny szkoły, gdyż odrywa dzieci od urządzeń mobilnych.

Dzieci spędzają czas prozdrowotnie i aktywnie na regularnych zajęciach pozalekcyjnych, integrując się międzyklasowo.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

2. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Golasowicach

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pawłowicach

4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

Nasze Mistrzynie zagrały w składzie:

Dziewczyny Młodsze:

1. Oliwia Petelska

2. Dominika Młodzik

3. Emilia Mikołajec

4. Natalia Czenczer

Dziewczyny Starsze:

1. Wiktoria Biedrawa

2. Maria Leśniak

3. Oksana Niwińska

4. Adrianna Ryguła

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów i radości z gry!

Dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc w przygotowaniu hali do imprezy sportowej oraz za sesję zdjęciową.

Współpraca na linii szkoła – GOSiR układa się bardzo dobrze, dzięki czemu przygotowane przez nas imprezy są zawsze zorganizowane na wysokim poziomie.

Zdjęcia: Paweł Kanik, Piotr Dąbkowski

P.D.