Obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Do krwi ostatniej kropli z żył

Bronić będziemy ducha […]!

Obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaakcentowane zostałynaszej szkole w szczególny sposób. Każdy wychowawca przeprowadził lekcję na temat demokracji i tradycji niepodległościowych w naszym kraju. W salach pojawiły się piękne gazetki upamiętniające walkę Polaków o wolność ojczyzny.

O godzinie 11.11 wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie w galowych strojach, z pięknymi kotylionami na piersiach odśpiewali hymn Polski na szkolnych korytarzach. Natomiast delegacja klas starszych pod opieką nauczycieli złożyła pod pomnikiem pamięci symboliczną wiązankę w barwach narodowych oraz zapaliła znicze na grobach powstańców.

Tego dnia szkoła wyglądała bardzo odświętnie! Przed budynkiem powiewały na wietrze flagi państwowe, a duch patriotyzmu towarzyszył nam na każdym kroku!