250. rocznica uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej

W miniony czwartek obchodziliśmy 250. rocznicę uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział nauczyciele, nauczyciele – seniorzy, pracownicy administracji i obsługi, władze gminy Goczałkowice – Zdrój, przedstawiciele Rady Rodziców oraz wszyscy uczniowie. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Beata Smolarek. Przywitała serdecznie zaproszonych gości i podkreśliła, że 14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli! Dzień ten był okazją do wyróżnienia Nagrodą Dyrektornauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze, w tym za wysoki wynik z Egzaminu Ósmoklasisty oraz za pracę wychowawczą w okresie I i II etapu kształcenia.

Przedstawicielki Urzędu Gminy oraz Rady Rodziców złożyły na ręce pani Dyrektor wiązanki kwiatów i życzenia z okazji święta. Natomiast pani Dyrektor wręczyła symboliczny klucz do wrót szkolnych nowej przewodniczącej Szkolnego Samorządu Uczniowskiego – Magdalenie Głąb, która zobowiązała się wzorowo wypełniać swoje obowiązki.

Po części oficjalnej wysłuchaliśmy oryginalnego montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Swoje możliwości zaprezentował zespół regionalny, zespół wokalny oraz recytatorzy z klas szóstych. Strzałem w dziesiątkę okazał się kabaret przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Sławskiej i Moniki Iskrzyckiej. Występujący w nim aktorzy – amatorzy w humorystyczny sposób zaprezentowali niezapomniane chwile z życia uczniów…

Na koniec wszyscy pracownicy szkoły oraz nauczyciele – seniorzy otrzymali życzenia i upominki przygotowane przez uczennice należące do sekcji dekoracyjnej Samorządu Uczniowskiego.

Więcej w fotorelacji poniżej!

Comments are closed.