Spotkanie z przedstawicielami policji

W dniu 26.09.2023 w naszej szkole, jak co roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Policją. Koordynatorem tego spotkania była pani Grażyna Kwaśny, a głównym celem była „Bezpieczna drogo do szkoły”.
Sierżant szty. Adrian Psiuk i sierżant. szt. Jadwiga Śmietana – rzecznik prasowy pszczyńskiej policji przypomnieli dzieciom jak należy zachowywać się podczas przebywania na drodze, kiedy i dlaczego powinny dzieciom towarzyszyć osoby dorosłe i na co zwrócić szczególną uwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Atrakcją spotkania był Sznupek, czyli pluszowa policyjna maskotka, której wszystkie dzieci obiecały, że będą grzeczne. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z pluszowym pieskiem, a także go przytulić lub przybić mu piątkę.
Podobno obietnice wypowiedziane na głos przy tym pluszaku zawsze się spełniają. Czekamy na efekty.