Szkolna Liga Koszykówki 3×3 Dziewcząt zakończona!!!

W bieżącym roku szkolnym, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego utworzona została Szkolna Liga Trójek Koszykarskich Dziewcząt. Na starcie rozgrywek stanęło 12 drużyn z klas 4-8. Inauguracyjna kolejka odbyła się 20 września, podczas której rywalizowało 50 młodych koszykarek. Mecze rozgrywane były w każdy wtorek w godzinach od 15.00 do 16.00. Koszykówka 3×3 zyskuje coraz większą popularność ze względu na jej widowiskowość. Gra toczy się szybciej i intensywniej. Dyscyplina od 2020 r. została włączona nawet do harmonogramu Letnich Igrzysk Olimpijskich.

18 maja 2023r odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek połączone z jednodniowym turniejem o Puchar Ligi. Mistrzami rozgrywek została drużyna „Kiszonych Koszykarek” reprezentowana przez Oksanę Niwińską, Emilię Czysz, Aleksandrę Dyduch oraz Hannę Szkodę. Drugie miejsce zajął zespół „Glisty a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Wróbelków. Na pochwałę zasługują także młodsze koszykarki z klas 5 i 4 (rocznik 2011 i 2012), które rozegrały cały sezon, regularnie stawiając się na każdy mecz.

Najwyżej sklasyfikowanym zespołem z rocznika 2011( 5 miejsce ) zostały „Korniszony”

W pucharze ligi drużyna „Kiszonych Koszykarek” nie pozostawiła złudzeń kto był

w bieżącym sezonie najlepszy, zdobywając tym samym podwójną koronę mistrzowską. Czarnym koniem turnieju okazał się „Team Arbuzik”( wyst.w składzie O.Petelska, E.Mikołajec, M.Okręta ), który w drodze do finału, pokonał jednego z faworytów do tytułu zespół Glist. Ostatecznie dziewczynki z Team Arbuzik zdobyły wice-mistrzostwo w pucharze ligi przegrywając tylko z „Kiszonymi Koszykarkami”. Po ostatnim gwizdku sędziego odbyła się uroczysta dekoracja i wręczenie nagród. Każda zawodniczka z trzech pierwszych zespołów otrzymała kolorową piłkę do koszykówki marki „spalding” a wszystkie pozostałe uczestniczki otrzymały pamiątkową opaskę do włosów. Dodatkowo zwycięzca Pucharu Ligi otrzymał extra nożyczki w kolorze „tygrysim” Bardzo dziękujemy kierownikowi GOSiR Panu Radosławowi Jeleniowi za ufundowanie nagród a Panu Pawłowi Kanikowi za pomoc techniczną w organizacji całego przedsięwzięcia. Słowa podziękowania składamy również dyrektorowi SP 1 Pani Beacie Smolarek za udzielone wsparcie i pomoc w organizacji.