CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM… WIERSZE „O WARTOŚCIACH” WYBRZMIAŁY W SP1

Przygodę z książką można zacząć zawsze i wszędzie… Być może niektórzy uczniowie rozpoczęli ją dzięki spotkaniom z książką odbywającym się cyklicznie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

13 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju miała miejsce 20- jubileuszowa edycja tej ogólnopolskiej kampanii.

Podczas dwóch dekad corocznych spotkań z literaturą dziecięcą gościliśmy autorów tekstów literackich dla dzieci oraz aktorów pobliskich teatrów. Wśród czytających byli znani goczałkowiczanie, nauczyciele oraz uczniowie starsi jak również ci najmłodsi.

Tegoroczne spotkanie poświęcone zostało wartościom, którymi powinniśmy kierować się w życiu. Wiersze „O wartościach” Małgorzaty Strzałkowskiej zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom reprezentanci wszystkich klas I-III. Rymowany morał płynący z każdego tekstu skierowali do swoich młodszych kolegów i koleżanek uczniowie klasy 6b. Niespodzianką na koniec spotkania była piosenka „Lubię wracać tam gdzie byłem” pięknie wykonana przez Stasia, ucznia klasy 5b. Najmłodsi uczniowie wykazali się umiejętnością zarówno czytania jak i słuchania. Zdali egzamin z dojrzałości uczniowskiej na koniec roku szkolnego. Spotkanie podsumowała pani wicedyrektor Agnieszka Niwińska akcentując to, co w życiu szkolnym jest najważniejsze, bo troska o dobro każdego dziecka jest dla szkoły największą wartością.

Niech przesłanie autorki książek z serii „Rady nie od parady” zapadnie uczestnikom spotkania głęboko w pamięci:

„To wartości wpływ największy na uczynki nasze mają,

są powodem naszych działań i wszystkiemu sens nadają.

A więc dbajmy o wartości i pilnujmy należycie,

byśmy zawsze w zgodzie z nimi budowali nasze życie.”

E. B.