Goczałkowiczanki Mistrzyniami Powiatu w koszykówce szkół podstawowych.

Wielki sukces koszykarek z rocznika 2010/2011, które wygrały Powiatowe Zawody w koszykówce dziewcząt.

6 marca, dziewczyny stanęły jak co roku do rywalizacji szkół podstawowych na etapie powiatu. Na zawody tym razem stawiły się mistrzynie gmin z Pawłowic (SP nr 2 ) i Pszczyny (SP nr 4 i SP nr 6) oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach- Zdroju.

Zawody w tym roku odbyły się na hali w Goczałkowicach- Zdroju i rozegrano je systemem „każdy z każdym”.

Dziewczyny rozegrały fantastyczne zawody wygrywając wszystkie swoje mecze kolejno pokonując SP nr 6: 22-6, SP nr 2 z Pawłowic: 14-12 oraz SP nr 4: 17-6.

Wszystkie zawodniczki pokazały wielką determinację i charakter co zaowocowało pierwszym miejscem w zawodach.

Cieszy fakt, iż są to dziewczyny, które zaczęły trenować w zajęciach pozalekcyjnych z koszykówki w 3 klasie szkoły podstawowej co wyraźnie pokazuje, że zajęcia tego typu w klasach 2-3 mają uzasadniony sens.

Zawody przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Dąbkowski i Sławosz Pękała.

Dziękujemy ekipie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji za stałą współpracę i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Sędzią głównym zawodów był Maciej Guzik, serdecznie dziękujemy za profesjonalne prowadzenie.

Koszykarki z Goczałkowic-Zdroju, wygrywając zawody zakwalifikowały się do kolejnego rejonowego szczebla zawodów szkolnych, gdzie podejmą Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Wiśle.

Kadra, która reprezentowała naszą szkołę :

Maria Leśniak

Adrianna Ryguła